If you want to be a part of our team, we are waiting for your application.

Akım Metal

Akım Metal

40 yılı aşkın işleme tecrübesine sahip Akım Metal, Tuzla–İstanbul’daki işletmesinde beyaz eşya, otomotiv, endüstriyel motor, havacılık ve savunma sanayisi sektörlerine metal işleme ve metal enjeksiyon ile parça imalatı yapmaktadır. 2011 yılı itibariyle yeni bir ürün üretmek, pazarda farklılaşmak için Ar-Ge faaliyetlerini arttırmak ve Ar-Ge'ye daha çok yatırım yapmak amacıyla bilim sanayi ve teknoloji bakanlığı nın sunduğu teşvikle kurulan Ar-Ge merkezinde birçok proje yürütülmeye başlanmıştır.

Müşteri odaklı çalışan firmamızda, kalite, maliyet ve zamanında teslimat ana prensipleri oluşturmaktadır. Hammadde girişinden mamul çıkışına kadar olan her adımda uygulanan kontrol sistemleri, laboratuar deneyleri, ürünlere yönelik denetim testleriyle mamul kalitesi güvence altına alınmıştır.

Metal sektöründe önemli bir yeri olan AKIM METAL, ISO/TS 16949 ve ISO 14001 belgelerine sahiptir. Modern teknolojiyi takip eden makine parkı ve eğitimli personeliyle çalışmalarını sürdüren firmamız açısından önemli olan müşteri memnuniyet göstergeleri titizlikle takip edilip değerlendirilmektedir. Otomasyona dayalı çalışan firmamızda uygun maliyetli çözümler müşterilerimize sunulmaktadır.

Ar-Ge Merkezi ile beraber Elektrik-Elektronik ve Mekatronik konularında çeşitli mühendislik, laboratuvar ve üretim yeteneklerini geliştiren ve geliştirmeye devam eden Akım Metal, daha ileri teknolojide çözümler sunmayı hedeflemektedir.

 

Akım Metal produces metal parts in Istanbul for automotive, home appliance, motor, aircraft and defense industries using machining and metal injection methods with over 40 years of experience. Since 2011 our R&D Center has been developing projects under Ministry of Science, Industry and Technology's incentives to create new products, to create differentiation at the market and in order to increase R&D activities and invest in R&D related business areas.

As a customer oriented company, Akim Metal’s main principles are Quality, Cost and On-Time Delivery. Product quality is assured by using control methods, laboratory tests and product audits at every step from raw material incoming to finished part delivery.

With a highly respected position in metal industry, Akim Metal has ISO/TS 16949 and ISO 14001 certificates. Akim Metal targets for continuous improvement with technologically up-to-date machinery and trained personnel. All customer satisfaction indicators are carefully followed and evaluated. Fastest and most economical solutions are provided for Customers using automatized systems.

With our R&D Center, Akim Metal is targeting providing advanced technological solutions by developing our current engineering, testing-laboratory and production capabilities on Electrics-Electronics and Mechatronics divisions.